Pastorační dopis 16. října 2020

Sestry a bratři v Kristu,

pozdravuji Vás v době pandemie, která omezuje osobní styk i další větší aktivity v našem sboru. S ohledem na zhoršující se stav a celkovou situaci bych Vás rád povzbudil slovy, která slyšíme z Písma: „Sám Hospodin půjde před tebou, bude s tebou, nenechá tě klesnout a neopustí tě; neboj se a neděs.“ Deutronomium 31, 8.

Někteří z Vás znají ty chvíle, kdy Bůh jakoby mlčí. V těchto chvílích se nespoléhejme na svoje pocity, ale na Boží slovo, Boží zaslíbení. Ano, to co se teď děje v našem světě, je veliká zkouška víry. Ale vnímejme tento čas zároveň jako čas, kdy máme jít do sebe a zpevnit náš vztah s Bohem. Bůh nemlčí, jenom my Ho nevnímáme. Nevnímáme Ho, protože se moc soustředíme na starosti kolem nás. Jeho slova, že bude s námi, smíme brát vážně, protože o nás ví.

V této době bychom více měli myslet na Pána Boha a zároveň i jeden na druhého. Jak jsem již apeloval na začátku pandemie i nyní vás vyzývám, abyste si psali, volali, dejte vědět, jak se Vám daří a kdybyste cokoli potřebovali, ozvěte se!  Pán Vám žehnej, opatruj a ochraňuj Vás! Myslím na Vás v modlitbách.

Phanuel Osweto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..