Modlitba za domov 27. a 28. října 2019

Jako každý rok, pořádá i letos Ekumenická rada církví v den připomínky vzniku první Československé republiky 28. října Modlitbu za domov.

Při bohoslužbách v neděli 27. října se proto připojíme k ostatním sborům po celé republice v modlitbách za náš domov a poděkujme za svobodu.

Srdečně zveme i k účasti na programu Modlitby za domov, který připravila ekumenická skupina zástupců církví sdružených v ERC a uskuteční se 28. října od 15.00 do 16.30 v kostele ČCE U Klimenta v Klimentské ulici a upozorňujeme na televizní přímý přenos tohoto programu. Po skončení přímého přenosu bude následovat ve Sborovém domě ČCE panelová diskuse s hosty letošního pořadu a celý program uzavře koncert v kostele U Klimenta.

V letošním roce je mottem Modlitby za domov „Patříme k sobě!“ a biblický citát „Vy jste byli povoláni ke svobodě, bratří. Jen nemějte svobodu za příležitost k prosazování sebe, ale služte v lásce jedni druhým.“ (Galatským 5,13). V duchu tohoto biblického verše je letošní Modlitba za domov věnována poděkování za 30 let svobody po pádu komunistické totality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..