Pastorační dopis březen 2021

Milí přátelé, sestry a bratři v Kristu,

zdravím Vás v době postní a věřím, že se snad většině z Vás daří dobře, i když letošní postní čas a přípravu na velikonoční svátky prožíváme jinak než obvykle.

Nařízení vlády omezilo počet přítomných na bohoslužbách v našem sboru na maximálně 17 účastníků. Další aktivity nejsou povoleny, a tak probíhají virtuálně. Částečně virtuálně budou také letos probíhat velikonoční setkání ve dnech a časech níže uvedených. Jsou tedy výrazně omezena osobní setkávání, která jsou však nenahraditelná. Nicméně máme díky technice příležitost v této nelehké době naše osobní zážitky sdílet.

Vyzývám a prosím, aby nikdo nezůstal daleko od života sboru. Jestli jsme přijali Pána jako svého Spasitele, pak víme, že musíme pořád zůstávat v Jeho lásce a být spojeni s těmi, kteří vyznávají Jeho jméno. Podíl na životě sboru nám pomáhá, sdílíme nejen naše radosti, ale i trápení. V tomto duchu si můžeme připomenout slova apoštola Pavla: „Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů.“ (1. Kor. 12, 27)

Apoštol Pavel poukazuje na to, že je nutné, abychom se jako údy Kristova těla naučili, jak důležitá je jednota.  A dodává: „Bůh zařídil tělo tak, že přehlíženým údům dal hojnější čest, aby v těle nedošlo k roztržce, ale aby údy shodně pečovaly jeden o druhý. Trpí-li jeden úd, trpí spolu s ním všechny. A dochází-li slávy jeden úd, všechny se radují spolu s ním.“ (1. Kor. 12, 24b−26) Ano, máme nyní těžké životní období, není to pro nás jednoduché. Ale když bratr nebo sestra jsou stranou od dění sboru, neprospěje to k budování sboru ani k jednotě. Jestliže máme růst jako sbor, měli bychom se snažit o jednotu Kristova těla. V praxi to znamená, že budeme usilovat o osobní duchovní růst, o poznání Boha a jeho Slova. Všechny tyto věci se nakonec promítnou do našeho jednání a do života sboru.

A tak pojďme projít tímto časem společně s nadějí, že je s námi Pán Ježíš, jehož oběť na Golgotě si o Velikonocích připomínáme. Přeji Vám požehnané dny a těším se na každé setkání, které nám situace umožní, ať už fyzicky, nebo virtuálně.

Váš služebník v Kristu                                                           Phanuel Osweto

Bohoslužby o Velikonocích se konají v těchto časech:

Zelený čtvrtek – 1. dubna 2021 od 17:00     Bohoslužba s vysluhováním večeře Páně

Velký pátek – 2. dubna 2021 od 15:00         Pašijové čtení podle evangelisty Marka s kázáním

Hod Boží velikonoční – 4. dubna od 9:00     Bohoslužba s vysluhováním večeře Páně

Osobní návštěvu velikonočních bohoslužeb prosím předem nahlaste (tel: 607 809 829). Všechna velikonoční setkávání lze také sledovat online: meet.jit.si/HusuvsborKladno2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..