Pastorační dopis k mimořádné výzvě biskupů CČSH k omezení církevních shromáždění ve stavu nouze

Náboženská obec Církve československé husitské v Kladně

Adresa: Plk. Stříbrného 686, 272 01 Kladno

Telefon: 774 650 352

E-mail: kladno@ccshpraha.cz

www.ccshkladno.unas.cz

fb Husův sbor Kladno

Milí přátelé, sestry a bratři v Kristu,

vzhledem k situaci stavu nouze vyhlášeného dne 12. 3. 2020 vládou České republiky kvůli koronaviru a platného od 13. 3. 2020 biskupové Církve československé husitské vyzývají nekonat v neděli řádné bohoslužby a pravidelná shromáždění, kromě pohřbů, ale doporučují se konat modlitby, pobožnosti a mimořádné bohoslužby v malém společenství.

Pro náš kladenský sbor to znamená, že v neděli budou jen bohoslužby slova bez účasti malých dětí. Nyní bude přednostně čas modliteb a vzájemného dopisování si. Navrhuji spojit se v modlitbách každý večer v osm hodin, abychom věděli, že na sebe vzájemně myslíme. Prosme Pána, abychom se osvědčili a pomáhali tam, kde je třeba. Také mysleme v modlitbách na ty, kteří rozhodují, řídí společnost, pomáhají, bojují s nemocí, … Pišme si a volejme si. Pomáhá to, vím to. Volejme hlavně těm starším, jednak většinou nemají e-mail, jednak mohou být nejvíc sami a nejvíc potřebovat praktickou pomoc.

Jako doposud budou na našem webu k dispozici psaná kázání k biblickým textům příslušné neděle, viz: https://ccshkladno.unas.cz/category/homilie/.

Budu sám připraven na osobní setkání či modlitby pro všechny členy našeho sboru.

Váš v Kristu

Phanuel Osweto

Dne 13. března 2020

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..