Vánoční svátky 2022

„Ale já budu vyhlížet k Hospodinu, čekat na Boha, který mě spasí. Můj Bůh mě vyslyší.“ Micheáš 7, 7

Milí přátelé v Kristu,

se starým církevním rokem za námi vítáme období adventu a Vánoc. Tento čas je nejen pro křesťany často jedním z nejoblíbenějších, i když se venku ochlazuje. Užíváme si teplo domova, známost a krásu letitých tradic adventu a Vánoc.

Advent je období čekání – ano, čekání na oslavu Vánoc, ale co je důležitější, je to čekání na Ježíšův druhý příchod. Jako církev na ten den trpělivě čekáme téměř dva tisíce let, vytrvalost je charakteristickým znakem naší víry. Jsme vyzýváni k tomu, abychom si zachovali víru a přijali dary naděje, pokoje, radosti a lásky, které prožíváme a slavíme v adventním čase. A ještě více, abychom i my jako prorok Micheáš vyhlíželi k Hospodinu a čekali na Boha, který nás spasí.

Čekání není snadné, jsme svědky šíření nemocí i válečných konfliktů. Ale modlíme se, abychom mocí Ducha svatého a skrze víru a vzájemnou podporu vytrvali a neztráceli naději. Bůh je s námi i v těch nejtemnějších časech našich životů. Jsme vděční za každého z vás, který je členem nebo součástí kladenského sboru. Vaše modlitby, finanční podpora a fyzická přítomnost pomáhají našemu sboru plnit jeho pověření. Děkujeme také Bohu za včasné svěcení naší sestry Zdeny, která dobře slouží v době zdravotního omezení faráře.

Kéž Bůh vám a vašim rodinám žehná v tomto adventním a vánočním čase a kéž všichni vytrváme ve víře a vyhlížíme lepší dny, které nás čekají.

Nakonec vás a vaše rodiny jako každý rok zveme na vánoční bohoslužby, které budou v následujících dnech:

24. 12.2022 Štědrý den (sobota) 15. hod., 23 hod. (bohoslužby)

25. 12. 2022 Hod Boží vánoční (neděle) 10 hod. (bohoslužba)

31. 12. 2022  Silvestr (sobota) 15 hod. (posezení před Novým rokem)

1. 1. 2023 Nový rok 10 hod. (bohoslužba)

Pastorační dopis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..